Pearson i polski oddział

Pearson jest największą na świecie międzynarodową grupą edukacyjną dostarczającą instytucjom, nauczycielom i wszystkim uczącym się kompleksowe i nowatorskie rozwiązania, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. W skład grupy Pearson wchodzą także sieć szkół językowych Wall Street English oraz Pearson English Business Solutions (PEBS) - kursy online języka angielskiego dla firm i instytucji.

Nasza działalność edukacyjna łączy ponad 150 lat doświadczenia ze współczesnymi technologiami, wspierającymi każdego uczącego się. Świadczymy usługi w zakresie kształcenia oraz oceniania w ponad 100 krajach, a nasze kursy oraz zasoby edukacyjne, dostępne w postaci drukowanej oraz online, wspierają wielojęzyczność i wielokulturowość. Uczestniczymy i aktywnie wspieramy transformację systemów edukacji na całym świecie, m.in. biorąc czynny udział w opracowywaniu metodologii badań PISA.

Polski oddział - Pearson Central Europe Sp. z o.o. - stanowi centrum zarządzania na Europę Centralną i Wschodnią oraz Skandynawię (łącznie 37 krajów regionu). Bycie częścią Pearson pozwala nam czerpać z ogromnych zasobów wiedzy, treści i kompetencji grupy. Stawiamy sobie za cel maksymalizację postępów uczniów, dlatego stale mierzymy nasz wpływ na wyniki uczenia się.

Od ponad 20 lat zapewniamy publikacje, a obecnie także nowoczesne rozwiązania online przygotowane specjalnie dla polskich uczniów, studentów, nauczycieli, lektorów i instytucji. Wśród oferowanych przez nas usług i narzędzi można znaleźć zarówno platformy edukacyjne, repozytoria treści dydaktyczno-naukowych, otwarte zasoby edukacyjne, jak i szereg brytyjskich oraz międzynarodowych kwalifikacji zawodowych Pearson Qualifications International (PQI). W naszej ofercie znajdują się również egzaminy Pearson Test of English General, Pearson Test of English Young Learners oraz egzaminy branżowe LCCI przeprowadzane we współpracy z Pearson Edexcel - głównym brytyjskim organem przyznającym kwalifikacje.

Wraz z najlepszymi polskimi i światowymi ekspertami wspieramy doskonalenie nauczania języków obcych w ramach reform systemu oświaty w Polsce. Wydawane podręczniki i wdrażane rozwiązania powstają w oparciu o pilotaże prowadzone w polskich szkołach, szeroko zakrojone badania preferencji polskich nauczycieli i uczniów oraz analizy skuteczności edukacyjnych oferowanych narzędzi. Dbając o intuicyjność i efektywność korzystania z produktów Pearsona, polski oddział co roku szkoli około 10 000 nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego.

Dzięki wysokiej jakości oraz zgodności z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej podręczniki Pearson są najczęściej używanymi tytułami na każdym poziomie nauczania języka angielskiego. Najpopularniejsze w polskich szkołach New English Adventure, Discover English. Today, Next Move, New Exam Challenges, Longman Repetytorium Gimnazjalne, New Matura Success, Matura Focus i Longman Repetytorium Maturalne to właśnie tytuły Pearson. Dużym uznaniem od samego początku cieszą się także podręczniki do języka niemieckiego: Matura podstawowa z języka niemieckiego i Infos dla szkół ponadgimnazjalnych oraz Mit Links dla gimnazjów.

   Dziękujemy za okazane nam zaufanie tym wszystkim, którzy podjęli już z nami współpracę. Jesteśmy dumni, że zaufaniem obdarzyli nas nasi partnerzy – renomowane instytucje, takie jak British Council, Stowarzyszenie SERMO, Fundacja Rektorów Polskich, IATEFL Poland, DysTEFL, czy Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, z którymi wspólnie prowadzimy konferencje i rozmaite przedsięwzięcia edukacyjne.